Mapa stránek                        

Systém Pavouk

Drátový rotační systém "pavouk" je vhodný pro středně a málo exponované plochy jako jsou střechy, kopule, vrcholy sil a pouliční osvětlení. Systém pavouk se skládá z otočného držáku do kterého jsou vetknuty dlouhé nerezové dráty s chrániči na konci, které rovněž slouží jako závaží pro rozkmitání drátů.

Princip ochrany spočívá v tom že se dráty již při mírném větru pohupují a otáčí, rovněž se rozkmitají při dotyku ptáka. Stále pohybujícíc se konce systému ptáky plaší.

Systém nebrání údržbě ošetřené plochy, nebo se dá z lože čepu snadno demontovat a po provedení údržby nasunout zpět do lože čepu.

Montáž systému se provádí na suchý a čistý povrch přilepením lože čepu silikonovým tmelem, popřípadě přišroubováním třemi samořeznými vruty. Po připevnění se dráty rovnoměrně naohýbají tak, aby se systém mohl volně otáčet a konce drátu by neměly být nad plochou výše jak 10 cm.

Před montáží systému řádně očistíme chráněný prostor. Vybereme vzdálenost od kraje tak, aby konce drátu přesahovaly přes okraj cca 5 cm, popřípadě aby byla plocha co nejlépe vykryta. Upevníme lože čepu přišroubováním nebo přilepením a nasadíme otočný díl systému. Naohýbáme dráty tak, aby byly symetrické a ve stejné výšce. Protočením zkontrolujeme jestli v otáčení nic nepřekáží.

 

Detail rotačního systému. Znečištění po agresivním holubím trusu zažraném do barvy, které je vidět v pozadí je zbytkové po vyčištění. Celkový pohled na umístění rotačního systému. V tomto případě byl systém připevněn technologií lepením aby nedošlo k narušení pláště střechy.